VICE-ŠAMPIONI DRŽAVE U BASKETU

26. novembra 2022. godine, u Baru je održano Državno prvenstvo trideset devetih školskih sportskih igara u svim sportovima.
Naša škola je imala predstavnika muškog basket tima koji je, kao pobjednik Podgorice, bio predstavnik centralne regije koji su se takmičili sa prvacima ostalih regija. Sistem takmičenja je bio svako sa svakim.
„Osvojili smo 2. mjesto, a zbog nedostatka malo sportske sreće izmaklo nam je zlato.
Biti drugi u državi, u školskom sportu, je veliki rezultat. Momci su se maksimalno borili i ponosna sam na njih. Školski sport i postoji da bi se učenici sportisti afirmisali, takmičili i napredovali.“ - navodi mentorka ekipe mr Ivana Bulatović, profesorica fizičkog vaspitanja i sporta.
Basket tim: Ivan Šarančić, Vuk Stojanović, Marko Bešović i Nemanja Kovačević - učenici IX razreda.