URUČENE NAGRADE PJESNIKINJAMA ELI I JANI

U petak, 3. juna 2016. u kući pjesnika Rista Ratkovića u Bijelom Polju uručene su nagrade pobjednicima Trećeg međunarodnog poetskog festivala ,,Kraljevstvo bijelih rada“.

Našu školu su na najljepši način predstavile dvije talentovane pjesnikinje koje su bile gosti festivala zajedno sa svojim mentorkama. Drugu nagradu dobila je Ela Kerović VIII-1 (mentorka Gorica Klačar)  a treću Jana Radunović VII-4 (mentorka Mileva Žugić).

Da je naša škola rasadnik pjesničkih talenata, pokazuje i Zbornik festivala u koji su uvrštene najuspjelije pjesme osnovaca iz cijelog regiona. Naime, osim Eline i Janine pjesme u zborniku su se našle pjesme još tri naša učenika: Une Marković, Đorđa Vulevića (mentorka Gorica Klačar) i Jovane Krpović (mentorka Nataša Brnović).

Ela i Jana su pokazale svoj raskošni pjesnički talenat i iz Bijelog Polja svojim drugarima donijele Zbornik pjesama, kao i poruku pisaca i organizatora festivala Slobodana i Aleksandra Obradovića da i dalje stihom govore, stvarajući poetske svjetove nove.

BP 1 - kopija BP6

BP5   BP 2 - kopija                                                                                         BP4