UČEŠĆE U RADIONICI „PUT ENDEMA“

Učenici naše škole, koji pohađaju dodatnu nastavu iz Biologije, učestvovali su u radionicama o insektima i pticama koje su realizovane u Specijalnom rezervatu prirode - Tivatska solila. Tokom radionice posmatrali su ptice sa različitim optičkim instrumentima, učili o njima, fotografisali ih i učestvovali na takmičenju u identifikaciji vrsta. Takođe, upoznali su se sa značajnim vrstama beskičmenjaka i metodama za istraživanje, vršili su uzorkovanje insekata i pomoću lupa i ključeva za determinaciju određivali vrste.
Radionicu su vodili ornitološkinja Marija Šoškić Popović i entomolog i hidrobiolog dr Bogić Gligorović.
Cilj učešća u radionici bio je upoznavanje biodiverziteta Tivatskih solila, endemskih vrsta i podizanja nivoa svijesti o značaju očuvanja prirode.
Aktivnost je koordinirao nastavnik biologije Bogić Gligorović.