Učenik Mihailo Vučinić izabran za člana Mreže Zlatnih savjetnika/ca Zaštitnika ljudskih prava i sloboda Crne Gore

Učenik VI razreda, Mihailo Vučinić je jedan od 26. izabranih članova Mreže Zlatnih savjetnika/ca Zaštitnika ljudskih prava i sloboda Crne Gore.

Opšti cilj Mreže Zlatnih savjetnika/ca je stvaranje uslova za postizanje većeg stepena učešća djece u svim oblastima društvenog života, radi afirmacije i zaštite njihovih osnovnih prava i sloboda.

Članovi Mreže Zlatnih savjetnika/ca će biti uključeni u rad Institucije Zaštitnika putem davanja predloga, sugestija, mišljenja prilikom kreiranja politika u oblasti zaštite i unaprjeđenja dječijih prava. Mišljenje članova će uticati i na procese donošenja zakona, propisa i drugih akata.

Čestitamo našem učeniku Mihailu na uspjehu i želimo mu da ostvari dobru saradnju sa Zaštitnikom.