U OŠ Sutjeska predstavljen projekat

U srijedu 7.03.2018. god. u okviru projekta"Škola za 21.vijek"koji realizuje Britanski savjet u Crnoj Gori u saradnji sa Ministarstvom prosvjete,a u kome učestvuje deset crnogorskih osnovnih škola, u  našoj školi je upriličena svečanost na kojoj su predstavljeni rezultati ovog projekta. Naša škola je imala čast da, kao učesnik u ovom projektu bude izabrana od strane Britanskog Savjeta,   za domaćina  ovog događaja.

Na svečanosti je uručeno 300  mikro bit uređaja školama koje  učestvuju u projektu i  predstavljeni su naredni koraci za realizaciju ovog projekta. Događaju je prisustvovao Ministar prosvjete Damir Šehović, ambasadorka Ujedinjenog Kraljevstva Alison Kemp, direktorica Britanskog savjeta Vanja Madžgalj, predstavnici Ministarstva prosvjete i Zavoda za školstvo, direktori i nastavnici škola koje  učestvuju u projektu.

Sve  prisutne je pozdravio direktor škole, mr Vesko Gagović i poželio im toplu dobrodošlicu. Takođe, direktor Gagović je izrazio veliko zadovoljstvo što je Osnovna škola “Sutjeska” jedna od deset škola čiji će učenici prvi imati priliku da koriste mikro bit uređaje. Prisutnima su se obratili ministar Šehović,ambasadorka Kemp, kao i gospođa Madžgalj.
Gosti  su imali priliku da prisustvuju času na kome su učenici naše škole  sa nastavnicima prezentovali rad na mikro bit uređajima.
Ovaj događaj je bio medijski propraćen.

_DSC8303 _DSC8304  _DSC8338 _DSC8343 _DSC8350 _DSC8375_01 (1) _DSC8377 (1) _DSC8387 (1) _DSC8395 _DSC8406 _DSC8416