U narednim mjesecima rekonstrukcije škola u Podgorici vrijedne pola miliona eura

IMG-74292d010aa5345cfdc38934c4673298-V

U toku su, ili će narednih mjeseci otpočeti, rekonstrukcije školskih objekata na teritoriji Glavnog grada ukupne vrijednosti oko 500 000 eura. Dio sredstava usmjeren je iz Ministarstva prosvjete, a dio od strane partnera. U toku su takođe radovi na krovu osnovne škole „Sutjeska“, upravo su završeni radovi na dijelu krova škole „Sergije Stanić“, a planirana je i rekonstrukcija i adaptacija dijela restorana „Radovče“, koji pripada školi „Sergije Stanić“. Samo prošle godine izvođeni su radovi na preko 130 obrazovnih objekata veće vrijednosti širom Crne Gore, saopštio je državni sekretar u Ministarstvu prosvjete Aleksandar Mitrović.
Kako je saopštio direktor osnovne škole „Sutjeska“ Vesko Gagović, radovi na ovoj školi su u toku, i obuhvataju obnovu kompletnog krovnog pokrivača, izmjenu termo i hidro izolacije, te gromobranske instalacije, a finansiraju se iz donacije SAD. Vrijednost radova je oko 130 000 eura. “Po završetku ovih radova biće omogućen udobniji i bezbjedniji boravak za naše učenike i nastavnike. No, moram naglasiti i da se u posljednje dvije godine ukupno u našu školu investiralo oko 250 000 eura, i ovdje računam nedavnu izmjenu bravarije, te sanaciju sanitarnih čvorova.“