SVEČANO PROSLAVLJEN 41. DAN ŠKOLE

Tako je kad se ruke zbroje!

OŠ „Sutjeska“ odala počast djetetu, tom dragulju ljudskog postojanja, sa kojim škola živi već 41 godinu.

Ujedinili su se mali i veliki, spojila se energija i volja, a rad i trud su, po ko zna koji put, pokazali koliko se kod nas i može i hoće. Uprava škole, posvećeni nastavnici i talentovana djeca smjelo su za rođendan školi poklonili ono čemu se svi radujemo: pregršt lijepih i toplih riječi, muziku koja plijeni i širok osmijeh beskrajne sreće. Na razigranoj sceni izgovoreno i urađeno su postali jedno, a izuzetna kreativnost i nadahnuće timskog rada, već petu deceniju, su pokazali da “nije znanje znaje znati, već je znanje znjanje dati”!

Svaka tačka ovog maštovitog programa nas je podsjetila koliko treba da volimo svoju zemlju, da ujedno volimo školu kao vaspitno-obrazovnu ustanovu koja, na poseban način, gradi temelje života i umije da osnaži za hrabar i nesputan let. 39 učenika devetog razreda svoj let nastavlja noseći diplomu „Luča“ kao putokaz na putu uspjeha.

Vjerujemo da će lijepi trenuci, dragocjene uspomene i kofer stečenog znanja ostati da žive kao svjedočanstvo njihovog devetogodišnjeg odrastanja.

Prilog pripremila Nataša Brnović

Download (DOCX, 20KB)