Sutjeska sa prvog mjesta u četvrtfinale
Ekipa naše škole savladala je proteklog vikenda u derbiju grupne faze Bemax lige osnovnih škola Podgorice u košarci za djevojčice OŠ ,,Štampar Makarije” (28:12) i sa prvog mjesta dočekaće četvrtfinale ovog takmičenja.
Sutjeska je u derbiju odigrala dobar meč i time kolo prije kraja osigurala prvo mjesto u grupi.
Sutjeska    28
Š. Makarije  12
SUTJESKA: Tijana Azarić 4, Ivona Đikanović, Sofija Jovović, Lana Malbaški, Žana Tatar 20, Manja Manojlović, Staša Radunović, Bojana Bošković, Hana Miličković, Mia Popović, Lara Jovanović, Nikolina Vukčević 6, Adrijana Albijanić, Nastasija Vujačić 2, Maša Asović.
ŠTAMPAR MAKARIJE: Tea Radulović, Una Zdravković, Nađa Petrić, Atina Radević, Sara Stojović, Iva Radević 10, Nina Račeta, Neda Stajović, Ksenija Martinović, Tara Popović 2, Lana Đerić, Itana Mirović.
Neizvjesnost u derbiju trajala je samo do sredine druge dionice (9:8), a onda je „Sutjeska“ počela da gazi i serijom 15:0 odlučila meč. Bili su to trenuci kada je na terenu dominirala Žana Tatar, koja je sa tri vezane trojke slomila otpor rivala. Ekipu koju sa klupe predvodi Marija Nišavić u posljednjem kolu očekuje samo rutinski posao protiv otpisanog ,,fenjeraša“, ekipe OŠ ,,Niko Maraš”.
viber image