Specijalna nagrada „Primjeri dobre prakse koji podstiču i promovišu preduzetničko učenje u osnovnim školama i gimnazijama“

Danas je održana prva međunarodna konferencija – „Promocija primjera dobre prakse u školama i preduzećima“, u organizaciji Nacionalnog Partnerstva za preduzetničko učenje u Privrednoj komori Crne Gore. Konferencija je organizovana u okviru Evropske nedelje vještina stečenih kroz stručno obrazovanje i osposobljavanje.

Pomenuti događaj je imao za cilj promociju primjera dobre prakse i dodjelu nagrada u dvije kategorije: „Primjeri dobre prakse koji podstiču i promovišu preduzetničko učenje u osnovnim školama i gimnazijama“ i „Primjeri dobre poslovne prakse u oblasti unapređenja vještina zaposlenih i mladih“.

Cilj dodjele nagrada za prvu kategoriju je promocija primjera dobre prakse i unapređivanje preduzetničkih kompetencija učenika/učenica kroz sveobuhvatan pristup koji podrazumijeva integraciju preduzetničkog učenja kroz kompletan školski kurikulum, kao i razvijanje preduzetničkih vještina učenika/učenica kroz saradnju preduzeća sa školama i univerzitetima.

Naša Škola je konkurisala za prvu kategoriju promocije primjera  dobre prakse i dobila specijalnu nagradu.

Nagradu je uručio v.d. direktor  Zavoda za školstvo Radovan Popović.

image-10

image-9