ŠKOLSKO PRVENSTVO CRNE GORE U ŠAHU POVODOM 19. DECEMBRA – DANA OSLOBOĐENJA PODGORICE

Turnir je održan povodom 19. decembra, Dana oslobođenja Podgorice, na kojem je učestvovalo preko 400 učenika iz cijele Crne Gore. Organizatori turnira su Šahovski savez Crne Gore u saradnji sa Šahovskim klubom „Dijagonale“, OŠ „Štampar Makarije” i Crnogorskim školskim sportskim savezom, pod pokroviteljstvom Sekretarijata za kulturu i sport Glavnog grada Podgorica i Uprave za sport i mlade.
Tempo igre je bio 10 minuta po igraču, Švajcarski sistem 7-9 kola. Prvenstvo se igralo po razredima i podijeljeno je u 4 grupe: 1-3 razred, 4-5 razred, 6-7 razred, 8-9 razred.
Učenici naše škole uzeli su učešće sa 28 takmičara u svim grupama, od prvog do devetog razreda, pod mentorstvom mr Željka Đuričkovića , profesora likovne kulture, gdje su pokazli izuzetnu požrtvovanost i istrajnost kao i disciplinovano ponašanje na ovom prvenstvu .
U velikoj konkurenciji, u grupi od 1-3 razreda, Koča Vukčević (III²) je osvojio treće mjesto - bronzanu medalju.
U izuzetno zahtjevnoj grupi, 8-9 razred, Luka Drašler (VIII²) je osvojio drugo mjesto - srebrnu medalju.