Škole u akciji za reciklažu.

Povodom Svjetskog dana reciklaže 18. marta, učenici sedmog razreda su dali svoj doprinos u ekološkim aktivnostima pod nazivom "Škole u akciji za reciklažu".
‌Cilj aktivnosti je podsticanje djece na aktivno razmišljanje o životnoj sredini i načinu održavanja životne sredine zdravom i čistom, a kroz buđenje kreativnosti.
Naši učenici su predstavili dvije ideje. Pravili su eko cegere od iskorištene garderobe koje će koristiti umjesto plastičnih kesa i tako doprinijeti smanjenju upotrebe plastike. Kreativnost i dosjetljivost su pokazali i praveći eko čestitke od recikliranog papira koje u sebi sadrže i sjemenke biljaka, tako da se svaka čestitka može posaditi u saksiju iz koje će kroz neko vrijeme nići biljke.

Aktiv biologije