ŠIROM OTVORENA VRATA NAŠE BIBLIOTEKE

U subotu, 6. februara 2016. u okviru vannastavnih aktivnosti u našoj školi realizovana je i aktivnost bibliotekarske sekcije: “Širom otvorena vrata naše biblioteke“. Učenici nižih razreda, članovi sekcije, imali su priliku da kroz posjetu školskoj biblioteci porazgovaraju sa bibliotekarkom škole Verom Vujanović. Osim što su upoznati sa radom biblioteke i ulogom bibliotekara, djeca su dobila i uvid u bibliotekarski fond knjiga, koji je namijenjen njihovom uzrastu. Bibliotekarka je povela razgovor o knjigama koje su poslednje pročitali i kroz razgovor sa djecom analizirala da li su pročitano razumjeli i shvatili. Bilo je riječi i o korelaciji pisane riječi i drugih umjetničkih izraza. Djeca su pokazala izuzetnu kreativnost i intersovanje za ovakav rad. Onima među njima, kojima je ovo bio prvi susret sa bibliotekom, podijeljeni su dječiji časopisi za njihov uzrast kao simboličan poklon.
Djeca su izrazila želju da ponovo prisustvuju bibliotekarskoj sekciji, s tim što će sljedeća posjeta za njih biti još jedan korak dalje u svijet knjiga.

20160206_091926 20160206_091949 20160206_092036