Seminar : Obuka za izradu i primjenu IROP-a

Inkluzivno obrazovanje, kao dio reforme vaspitno-obrazovnog sistema se  realizuje u našoj školi od školske 2005/2006 godine i zasnovano je na principima jednakih mogućnosti i izbora, u skladu sa individualnim mogućnostima učenika.

Od tada škola prilagođava izvođenje obrazovnog programa kroz IROP-e (Individualno razvojno-obrazovne programe) za djecu sa posebnim obrazovnim potrebama.

Škola prilagođava i dodatne  odgovarajuće uslove koji su potrebni pojedinim učenicima.

Kako je i zamišljeno strategijom inkluzivnog obrazovanja OŠ“SUTJESKA“ osigurava i promoviše kvalitetno i pristupačno obrazovanje za svu djecu sa posebnim obrazovnim potrebama u skladu sa njihovim interesima, sposobnostima, mogućnostima i potrebama.

Naši nastavnici/ce, učiteljice i vaspitačice su danas imali priliku da budu učesnici seminara: Obuka za izradu i primjenu IROP-a (revidirana i nova forma za vrtiće, osnovne i srednje škole).

Seminar je organizovala Škola a obuku je prošlo 20 učesnika: učiteljice, predmetni nastavnici i vaspitačice.

Seminar su vodile Aleksandra Trailović – Šljivančanin,dipl.defektolog-oligofrenolog i Almasa Begović,dipl.defektolog-logoped.

Učesnici su upoznati sa vrstama teškoća i smetnji koje mogu biti prisutne kod učenika i obučeni su da primjenjuju novu formu Individualno razvojno-obrazovnog programa.

DSCN2310 DSCN2313 DSCN2314 DSCN2316 image