Sadnja stabala povodom Međunarodnog dana mira 21. septembra

Učenici naše škole sadili su drveće i pravili papirne golubove i na  taj način učestvovali u globalnoj akciji koja se sprovodi povodom  obilježavanja Međunarodnog dana mira, 21. septembra.  Aktivnost je  organizovala Globalna mreža i onlajn škola za održivi razvoj  ENO  (Environment online).  Navedena akcija je u Crnoj Gori, podržana je  od strane Ministarstva prosvjete. Ovo je drugu godišnja akampanja  sadnje stabala, u cilju promovisanja mira u svijetu, životne sredine i  održivog razvoja, i u njoj učestvuju obrazovne ustanove širom  svijeta. Posadjena stabla su dodata na aplikaciju Envirate i na taj  način naša škola je postala prepoznatljiva na globalnoj mreži  učesnika u akciji vovali učenici. U aktivnostima su učestvovali  učenici VII 4 i V2 sa nastavnicima Milicom Radusinović i Bogićem Gligorovićem.
Značaj ove akcije se ogleda u podizanju nivoa svijesti učenika o  značaju mira u svijetu i održivog razvoja ljudskog društva. Takođe  veoma je značajno učešće u internacionalnim kampanjama i konekcija  naših učenika sa vršnjacima u svijetu.

IMG_20180921_144455                  IMG_20180921_145258