RUKOMETAŠICE OŠ „SUTJESKA“ ŠAMPIONKE OPŠTINSKOG PRVENSTVA

U organizaciji Sekretarijata za sport grada Podgorice, 21. i 22. marta održano je 24. Opštinsko prvenstvo osnovnih škola u ženskom rukometu.
Učenice naše škole su u četvrtfinalu dominantno pobijedile OŠ „Štampar Makarije" rezultatom 16:7, a u polufinalu OŠ „Marko Miljanov" 15:7.
U finalu protiv OŠ „Oktoih", čije su učenice uvježbane rukometašice iz lokalnog kluba, naše djevojčice, dvije godine mlađe, su tokom čitavog meča bile bolje. Tokom igre desio se preokret koji je doveo do neriješenog rezultata i penala kojim je naša škola trijumfovala.
Mentorka ekipe, profesorica fizičkog vaspitanja i sporta mr Ivana Bulatovic, bivša profesionalna rukometašica sa inostranom karijerom ponosna je na svoj tim.
„Pola tima čine curice šestog razreda koje su se hrabro i srčano suprotstavile protivnicama starijim i fizički jačim od sebe. Pokazale su dominantnost tokom takmičenja, a njihovo vrijeme tek dolazi. Ostaje nam još jedan izazov, a to je Državno prvenstvo." - ističe mentorka.
Ženski tim:
Gornji red, s lijeva:
Valentina Vujović, Anja Bulatović, Milena Đurović, Itana Rajković, Elena Drašković i Anđela Miladinović.
Donji red, s lijeva:
Nina Nilević, Aleksandra Vučinić, Nadja Pavićević i Sofija Bušković.