Radionice na temu profesionalne orjentacije-“Slika savremenog svijeta rada i ključne kompetencije za zanimanje 21. vijeka”

U period 14. do 20. aprila predviđena je realizacija radionica na temu profesionalne orjentacije i izbora budućeg zanimanja za sve učenike devetog razreda. Realizacija ovih radionica je godinama unazad uvrštena kao obavezni segment Godišnjeg plana i programa rada škole.
U susret izboru srednje škole kao uvertire za konačni odabir zanimanja učenici devetog razreda imali su priliku da se upoznaju sa nekim od izazova različitih profesija.
Učenici su na radionicama kroz predavanje i grupni rad podsticani da sagledaju sebe u odnosu na svaku od profesionalnih kompetencija- kako znanja, tako i vještina i stavova koji su prepoznati kao potrebni ili poželjni za zanimanje 21. vijeka.
Cilj ovih radionica prvenstveno je bio da olakšaju učenicima razumijevanje savremenog svijeta rada i zahtjeva tržišta rada, te da im pomognu da u tom svijetu sagledaju sebe u svojoj željenoj profesiji, a samim tim i olakšaju budući izbor.

Pored ovih radionica, učenike devetog rareda su posjetili i predstavnici tri srednje stručne škole iz Podgorice i održali prezentacije svojih škola. Učenici su imali priliku da se bliže upoznaju sa mogućnostima i smjerovima koje im nude Građevinsko-geodetska škola "Inž. Marko Radević",  Elektrotehnička škola "Vaso Aligrudić" i Srednja stručna škola "Ivan Uskoković".