Promocija romana „Okreni kazaljku” u Narodnoj biblioteci „Radosav Ljumović”

U ponedeljak, 11. decembra, u Narodnoj biblioteci „Radosav Ljumović” Anastasija Kovačević, učenica IX razreda iz Bijelog Polja, održala je promociju svog romana prvijenca „Okreni kazaljku”.

Učenici starijih razreda naše škole učestvovali su u promociji i kroz svoje literarne, glumačke, likovne i muzičke talente prikazali su doživljaj romana svoje vršnjakinje.

U prijatnoj, svečanoj atmosferi sale „Marko Miljanov” mlada književnica srdačno je dočekala svoje drugare i ostale goste. Promocija je otvorena dramatizacijom dijela romana u izvedbi učenica Katarine Minić, Ksenije Kostić i Jane Vukčević. Nakon poetičnog osvrta na roman koji je dala profesorica Miluša Đurović, Anastasijina mentorka, svoje utiske o romanu iznijele su učenice Dunja Popović i Martina Čurović. Uslijedila su pitanja o stvaralačkom procesu koja su mladoj autorki postavile učenice VIII razreda, članice Literarne sekcije naše škole. Pošto je Marija Kovačević, autorkina sestra, pročitala odlomak romana, zadovoljna autorka se obratila prisutnima, a učenice Elena Knežević i Elizabeta Gabidullina, poklonile su joj ilustracije romana „Okreni kazaljku”. Program su zvucima gitare dodatno uljepšali učenici Matej Pudarić i Nemanja Vukčević.

Koordinatori: profesorice Gorica Klačar-Marković, Nataša Brnović, Mirjana Racković i Katarina Stanojević