PRIPREME ZA NOVOGODIŠNJI BAZAR 	          VESELI PREDUZETNICI II-3

Vrijeme je za novogodišnje pripreme kojima se najviše raduju djeca. Iako živimo u modernom dobu kada se mnogo toga može kupiti, mi smo ipak željeli da stvaramo sami. Danas su nas posjetile Ljubinka Dedić, baka našeg učenika Petra, pravnica u penziji, vična domaćoj radinosti, i njegova kreativna mama Marija Ivanović, učiteljica, koje odlično znaju šta djeca vole i kako im u tome izaći u susret. Svi smo se dali na posao. Sa našim gostima pravili smo ručne radove: irvase, jelke, ukrase, novogodišnje čestitke, ikebane. Ovoga puta, Petrova baka i majka bile su naši učitelji. Korak po korak, pred nama su polako izranjali najljepši ukrasi. Baka Ljubinka je učila djecu kako se na jelku prišivaju ukrasna dugmad. „Da se ne zaboravi“, kako ona kaže. A sa Petrovom mamom djeca su učila kako ostaviti otisak dlana na podlozi i po svojoj mjeri praviti irvase. Baš im se svidjelo! Uz druge kreacije i novogodišnje poklone uvijali smo i želje. Za svoje najbliže i za čitav svijet! Duh novogodišnje radosti već je počeo da osvaja našu učionicu. Ovaj čas je pokazao da se, u saradnji sa roditeljima, mogu ostvariti dobri rezultati i uspješno realizovati nastavni ciljevi.

Gosti su obećali da će opet doći, a mi se radujemo svakom novom susretu. Tada se ljepše i lakše uči.
Ovdje našoj priči nije kraj. Učenici su nastavili sa pripremama za novodišnji bazar. Gdje je Nova godina – tu je i šala i zabava. Sad, kad se razvio „biznis“, raznovrsne proizvode će uskoro plasirati na tržište, u holu škole. Imitirajući odrasle, kažu kako očekuju poslovni uspjeh. Mali preduzetnici smatraju da nemaju konkurenciju na tržištu. Ako je suditi po njihovim najavama, novogodišnji bazar će biti profitabilan. Za sada, imaju jedan štand koji su nazvali ,,Nema da nema“, a u skorijoj budućnosti imaju još zamašnije planove. Šaljivo poručuju u trgovačkom maniru – Kupite kod nas stvarčica trista da vam Nova godina ljepše zablista! Nije skupo, a kvalitetno je sve, jer nije uračunat PDV!
smajlll

Prilog pripremila Nevenka Vulić