Prilog o posjeti UNESCO-a

13. novembra komunikacioni lider i fasilitator iz međunarodne kompanije Decathlon Šarlot Ganmeton u pratnji Milene Roganović UNESCO ASPnet National koordinatora iz Ministarstva prosvjete i Nevene Čabrilo Nacionalnog koordinatora iz Zavoda za školstvo, posjetila je našu školu sa ciljem sprovođenja istraživanja i prikupljanja primjera dobre prakse iz obrazovnih ustanova UNESCO ASPnet mreže. Naša škola je izabrana za ovo istraživanje koje je realizovano u vidu intervijua svih učesnika (direktora, nastavnika i učenika) u aktivnostima obrazovanja za održivi razvoj (Eco-škola, Green pack i green pack junior, Implementacija cjelokupnog pristupa klimatskim promjenama...), koje će kasnije biti objavljene kao zbirka dorih prakse više zemalja na sajtu UNESCO mreže pridruženih škola.