Predavanje u okviru Godišnjeg plana PRNŠa

Nastavnice crnogorskog-srpskog, bosanskog i hrvatskog jezika i knjževnosti, kao i profesorice razredne nastave imale su priliku da prisustvuju predavanju na temu Metodičkog pristupa nastavi akcenta II i III ciklusu. Ova aktivnost predviđena je i realizovana u okviru Godišnjeg plana PRNŠ-a.
Profesorica crnogorskog-srpskog, bosanskog i hrvatskog jezika i knjževnosti Gorica Klačar je osmislila kako da na najbolji način od 4. do 9. razreda obradi akcenat, uzimajući u obzir zahtjeve reformisanog Programa za crnogorskoi-srpski, bosanski, hrvatski jezik i knjževnost, a imajući uvidu sadržaje koje nude udžbenici. Svoje iskustvo i metodičke postuupke prezentovala je kolegama. Uputila ih je na stručnu literaturu i dala praktične savjete, jer ova oblast često predstavlja bauk i za nastavnike i za djecu, ali kad joj se pristupi na pravilan način, djeca je sa radošću prihvataju.