“Pozdrav proljeću” - Posjeta vrtiću „Leptirić“ - JPU „Đina Vrbica“

Povodom početka proljeća, učenici naše škole članovi sekcije „Mladi gorani“ zajedno sa učenicima škole „Maksim Gorki“, u saradnji sa Udruženjem gorana Podgorica, posjetili su vrtić „Leptirić“ - JPU „Đina Vrbica“. Tokom posjete učenici su posadili sadnice i pomogali uređenje dvorišta vrtića. Tokom aktivnosti, mladi gorani su prenijeli svoja znanja, o biljkama i sadnji, djeci koja pohađaju vrtić. Ova akcija ima za cilj unapređenje stanja životne sredine u našem gradu, a takođe i podizanje nivoa svijesti učenika o potrebi očuvanja i unapređenja okoline.

Takođe, članovi sekcije mladi gorani prisustvovali su manifestaciji koju organizuje Dječji savez u saradnji sa Udruženjem gorana – Podgorica. U okviru programa udruženje gorana – Podgorica proglasilo je Jovana Bašovića učenika IX – 2, za najboljeg mladog gorana za školsku 2016/17 godinu. Jovan je dobio sedmodnevni boravak u dječjem odmaralištu na Veruši. Nagrada se dodjeljuje kao doprinos očuvanju i uređenju životne sredine u Crnoj Gori, i predstavlja potvrdu zalaganja i entuzijazma naših učenika članova sekcije mladi gorani. Aktivnosti je koordinirao nastavnik biologije Bogić Gligorović.

thumbnail_IMG_20170321_103915 thumbnail_IMG_20170321_103917 thumbnail_IMG_20170321_104455 thumbnail_IMG_20170321_104458