Posjeta Nacionalnom parku “Lovćen” i nagrada za najboljeg mladog gorana

Učenici naše škole, članovi sekcije „Mladi gorani“, posjetili su u utorak, 5. juna 2018. godine, Nacionalni park Lovćen. Tokom posjete koja je organizovana povodom “Dana životne sredine”, učenici su posadili autohtone sadnice breze na Ivanovim koritima. Mladi gorani su takođe posjetili Centar za posjetioce i učili o živom svijetu nacionalnog parka.

Ova aktivnost je imala za cilj da se podigne nivo svijesti kod učenika, članova sekcije, o značaju održavanja i očuvanja šuma i zaštiti životne sredine.

Tokom posjete dodijeljena je nagrada za najboljeg mladog gorana učeniku sedmog razreda 6naše škole Iliji Čabarkapi.

Posjeta je organizovana u saradnji sa Udruženjem gorana Podgorice i Dječjim savezom.

Aktivnost je koordinirao nastavnik biologije, Bogić Gligorović

IMG_20180605_111939 IMG_20180605_114022