POKLON ŠKOLI ZA DAN PODGORICE

19. decembar ove 2016. godine donio je puno lijepih stvari. Svako ko istinski voli svoj grad poželio mu je srećan rođendan.

To su učinili učenici i nastavnici naše škole priređujući svečanu proslavu Dana oslobođenja Podgorice. Rođendanski poklon gradu u vidu neprocjenjive knjige ,,Istorija Podgorice – hronologija događaja“ darovao je i ugledni novinar i publicista Danilo Burzan, nekadašnji urednik Radio Titograda i Radija Crne Gore, osnivač prve crnogorske novinske agencije Montenafaks i nekadašnji predsjednik Profesionalnih novinara Crne Gore. Promocija ovog kapitalnog djela, na kojem je gospodin Burzan radio više od četiri godine, održana je u Narodnoj biblioteci ,,Radosav Ljumović“, u okviru programa Decembarske umjetničke scene 2016.

Most od lijepih riječi, sponu između ova dva događaja, izatkala je novinarka Ljiljana Burzan-Nikolić, ćerka gospodina Burzana, majka Dine i Nikole, učenika naše škole. Gospođa Burzan-Nikolić bila je gošća naše škole na svečanoj proslavi Dana Podgorice, a svoje impresije o tome iznijela je na svome blogu Ljilja i zbilja. U znak pažnje i zahvalnosti djeci, nastavnicima i upravi zbog emocija koje je doživjela u našoj školi, gospođa Burzan-Nikolić poklonila je školskoj biblioteci knjige ,,Gradonačelnici“ i ,,Istorija Podgorice – hronologija događaja“ gospodina Danila Burzana.

Od srca zahvaljujemo gospođi Ljiljani Burzan-Nikolić i gospodinu Danilu Burzanu!

Tekst ,,OŠ Sutjeska zablistala na Dan Podgorice“ gospođe Ljiljane možete pročitati klikom na link.

klk