OTPAD - RESURS KOJI TREBAMO ISKORISTITI

24.XI je u dva odjeljenja četvrtog razreda održan zanimljiv čas iz Poznavanja društva vezan za oblast zemljišta i očuvanja njegovog kvaliteta.

Upravljanje otpadom je prioritetno pitanje zaštite životne sredine. Da bi se ostvarile pozitivne promjene u izbjegavanju nastanka i smanjenju količina otpada od velike je važnosti edukacija stanovništva. Jedan od osnovnih ciljeva ovog projekta je podizanje svijesti o održivom upravljanju komunalnim otpadom kod stanovnika Glavnog grada, i podsticaj građana, a prije svega djece, na selektivno prikupljanje otpada, a samim tim i da upoznaju potrebu i način odgovornog ponašanja prema prirodi i životnoj sredini.

Glavni grad Podgorica - Sekretarijat za komunalne poslove sprovodi projekat edukacije OTPAD-RESURS KOJI TREBAMO ISKORISTITI,projekat o selektivnom sakupljanju komunalnog otpada. Cilj je probuditi kod djece  i građana ekološku svijest i ukazati na važnost izbjegavanja stvaranja otpada te važnost njegovog recikliranja

U našoj školi edukacija je održana i u odjeljenjima IV-1 i IV-2 kroz predavanje i prezentaciju, kako bi svi zajedno    doprinjeli poboljšanju znanja na temu reciklaže otpada .Djeca su bila veoma zainteresovana i pokazal već solidno postojeće znanje o ovoj temi.

Učiteljice, Maja Bulatović I Biljana Božović