OŠ „Sutjeska“  je odabrana da učestvuje u projektu  „Kvalitetno obrazovanje za sve“

Onovna škola „Sutjeska“ je jedna od 15 crnokorskih škola koja je odabrana da učestvuje u projektu „Kvalitetno obrazovanje za sve“ (Quality Education for All – Quality ED Montenegro) i bude dio mreže pilot škola.

Kako je navedeno od strane nadležnih, pored velikog broja prijava osnovnih škola iz svih djelova Crne Gore, komisija sastavljena  od predstavnika Ministarstva prosvjete, Zavoda za školstvo, Savjeta Evrope i Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori (u svojstvu posmatrača) imala je izuzetno težak i nezahvalan posao da od velikog broja zaineresovanih škola izabere samo njih 15 prema unaprijed definisanim kriterijumima.

Cilj projekta je da promoviše kvalitetno obrazovanje pružanjem podrške školama i lokalnim zajednicama u naporima na uklanjanju predrasuda i diskriminatornih pristupa prema osetljivim grupama, kao i prevenciji nasilja u školama. Aktivnosti će se oslanjati na Okvir kompetencija za demokratsku kulturu Savjeta Evrope u cilju pružanja sistematske podrške na dva nivoa – školskom, uključujući lokalne zajednice kao i na nivou obrazovnih politika.
Projekat će trajati 36 mjeseci, a realizuje se u saradnji sa partnerima, Ministarstvom prosvjete, Zavodom za školstvo, 40 pilot škola lokalnim zajednicama i drugim.
Naša škola će kroz projekat još snažnije promovisati koncept demokratske i inkluzivne kulture u školi kroz nastavne i vannastavne sadržaje, obuku zaposlenih, uspostavljanje prakse i aktivnosti kojima se kroz pružanje novih znanja, vještina i razumijevanja, razvijanjem stavova i ponašanja učenika, kako bi mogli da štite svoja demokratska prava i preuzmu građansku odgovornost.