Obuka nastavnika na temu ocjenjivanja po ishodima

Danas smo imali priliku da budemo domaćini učesnicima dva seminara na temu ocjenjivanje u nastavi po ishodima i to za predmete Likovna kultura i Priroda i društvo.
Naime, naša škola ušla je u izbor pilotiranih škola za edukaciju i kasnije implementaciju ocjenjivanja po ishodima. Ovi seminari u organizaciji su Zavoda za školstvo.
Ocjenjivanje po ishodima novina je u predmetnim planovima i programima i ima za cilj što objektivnije ocjenjivanje, specifično po predmetima i zasnovano na jasnim kriterijumima.
Seminari su obuhvatili važne teme koje se tiču ocjenjivanja po ishodima kao što su: ciljevi ocjenjivanja učenika u školi, elementi ocjenjivanja, kriteriji i oblici praćenja i ocjenjivanja učenika u školi.
Za Likovnu kulturu seminare su vodili predavači Dragan Berilažić i Vidoje Šćepanović, a za Prirodu i društvo Vesna Kipa i Biljana Mosurović.