Obilježen Evropski dan jezika u JU OŠ

U ponedjeljak, 26. septembra 2022. godine u holu OŠ "Sutjeska" proslavljen je Evropski dan jezika. Proslavljanje ovog važnog praznika je počelo u znaku promocije kulture i jezičke raznovrsnosti u Evropi.

Škola je prigodnim programom obilježila ovaj praznik. Stručni aktiv za strane jezike i CSBH jezik i književnost su u saradnji sa učenicima organizovali niz aktivnosti, pa su učenici recitovali i pjevali pjesme na stranim jezicima, pripremali panoe i govorili o zanimljivostima, pokušavajući da približe običaje, znamenitosti i jezike kontinenta na kojem živimo.

Ovaj dan ukazuje na lingvističko bogatstvo, kao i važnost upoznavanja različitih kulturnih baština uz učenje stranih jezika, ali i na važnost očuvanja maternjeg jezika, kulture i tradicije, isticanje multikulturalnosti, različitosti, ne kao nečega što udaljava ljude, već naprotiv, kao nečega što ih spaja.

Program organizovali:
Sanja Uskoković- prof. i predsjednik Stručnog aktiva za CSBH jezik i knjizevnost,
Milica Simićević- prof. njemačkog jezika i predsjednik Stručnog aktiva za strane jezike
Nemanja Vuković- prof. italijanskog jezika

3. Jana Marković VII 3

Makedonski jezik:

1. Pavel Risteski VI razred

U pripremi i izradi panoa za Evropski dan jezika učestvovao je takođe veliki broj učenika naše škole.