Obilježavanje dana Evrope u O.Š.

Povodom obilježavanja Dana Evrope, državni sekretar za evropske integracije i glavni pregovarač ambasador Aleksandar Pejović posjetio je u petak, 8. maja Osnovnu školu Sutjeska u Podgorici.
Ambasador Pejović razgovarao je sa učenicima o Evropskoj uniji njenim vrijednostima, kao i koristima koje će Crna Gora imati kad postane članica Unije.
Posjeta školi se realizuje u okviru sprovođenja Strategije informisanja javnosti o procesu pristupanja Crne Gore EU i ima za cilj unapređenje znanja mladih o procesu evropske integracije, kao i podsticanje na aktivno učešće u procesu.
Povodom posjete ambasadora Pejovića , učenici su pripremili prigodan muzički program, izložbu likovnih radova na temu “Ujedinjeni u različitosti”. Organizovana je kreativna radionica za učenike petog i devetog razreda, predstavnike Ministarstva vanjskih poslova i evropskih integracija na teme: Vrijednosti EU; Životna sredina; Poljoprivreda; Obrazovanje i kultura; Ipa.

« 1 of 2 »