Obilježavanje 21. marta, Svjetskog dana šuma

Učenici naše škole članovi sekcije „Mladi gorani“ u saradnji sa Udruženjem gorana Podgorica, sproveli su akciju uređenja školskog dvorišta. Aktivnosti su sprovedene povodom obilježavanja 21. marta „Svjetskog dana šuma“. Posadili su 23 sadnice u školskom dvorištu, takođe su sakupili i kompostirali organski otpad. Navedene aktivnosti predstavljaju početak realizacije projekata otvorene učionice i botaničke bašte koji su planirani za realizaciju u narednom periodu. Planom rada sekcije „Mladi gorani“ i planovima saradnje sa lokalnom zajednicom i dodatne nastave iz biologije, predviđeno je da se u školskom dvorištu formiraju otvorena učionica i botanička bašta, koje će se koristiti u nastavi prirode i biologije. Pomenuta aktivnost imala je za cilj da podigne nivo svijesti učenika, članova sekcije o značaju održavanja i očuvanja zelenih površina. Pripremu i sadnju su sproveli učenici/ce IX razreda : Zoran Prelević, Aleksa Kojović, Novica Đurković, Jovan Lačković, Petar Vukotić, Sofija Vujović, Miloš Vojinović, Klara Radović, Anđela Iković, Rade Borozan, Lana Đuričković, Simona Perunović, Maša Saveljić, Jovan Raičković, Bojana Vukotić, članovi sekcije „Mladi gorani“, dok su na uređenje dvorišta radili učenici/ce odjeljenja VIII-3. Koordinator aktivnosti je nastavnik biologije Bogić Gligorović.
Sadnja zive ograde Sekcija maladi gorani 18 mart 2016 (14) Sadnja zive ograde Sekcija maladi gorani 18 mart 2016 (18)