NEMA LJEPŠEG JEZIKA OD MATERNJEG

Ucenici sedmog razreda nase skole danas su obiljezili Medjunarodni dan maternjeg jezika, 21.februar, promovisuci prava na izucavanje i njegovanje maternjeg jezika, koji se danas slavi sirom svijeta. Za vrijeme prvog casa, u svim odjeljenjima V, VI i VII razreda, izveden je program ciji je cilj bio upoznavanje ucenika sa znacajem maternjeg jezika, njegovim cuvanjem i pravilnim koriscenjem. Ucenici su bili u prilici da saznaju zasto se proslavlja Medjunarodni dan maternjeg jezika, koliko se jezika govori u svijetu, sto je pismenost i zasto je vazna, kao i nauce znacenje rijeci lingvista, lingvistika, poliglota. Program je zavrsen takmicarskom igrom asocijacije u kojoj su ucenici pokazali zavidno znanje iz crnogorskog jezika.

Zadovoljstvo na djecjim licima i vesela atmosfera u ucionicama pokazali su kolika je ljubav ucenika prema maternjem jeziku, jeziku koji najbolje znamo, najvise koristimo i sa kojim se identifikujemo.

Koordinator: prof. Sanja Uskokovic

IMG-9649efb5a50410320c96ea8350957f0e-V