NA VII ŠANTIĆEVOM FESTIVALU  U MOSTARU                ANDREA 1. MJESTO, STAŠA 2. MJESTO

U Šantićevom rodnom gradu na Neretvi 1. i 2. februara održan je 7. Festival djece pjesnika. Šantićev duh je povezao mlade pjesnike iz cijelog regiona. Na konkurs je pristiglo oko 2.000 pjesama. Stručni žiri je odabrao 30 finalista iz Slovenije, Makedonije, Crne Gore, Srbije, Hrvatske i BiH.

Učenice naše škole Andrea Šofranac IV-1 (mentor Nada Tomanović) osvojila je 1. nagradu pjesmom ,,Odvratni mafini“. Staša Džudović III-3 (mentor Nevenka Vulić) osvojila je 2. nagradu pjesmom ,,Naopaka pjesma“. Želimo im da nastave da nižu stihove i da postignu još mnogo uspjeha.

U subotu, sve finaliste okupio je Goran Kosanić, organizator festivala. Stvorio je prijateljsku atmosferu i učinio da se svi osjećamo i više nego dobrodošlim, ističući da se Mostar dolaskom mladih pjesnika još više proljepšao.
Školski čas o životu Alekse Šantića održan je u kući Svetozara Ćorovića, a nakon toga finalisti su imali priliku da razgovaraju sa članovima žirija, da se međusobno upoznaju i razmijene pjesme. U večernjim časovima u Muzičkom centru Pavaroti finalistima festivala je priređeno pjesničko veče mladih mostarskih pjesnika. Bila je to gozba duha!

U nedjelju, djeca pjesnici položili su crvenu ružu na grob Alekse Šantića, a potom su posjetili Šantićevu rodnu kuću u mostarskom naselju Brankovac. U parku Alekse Šantića čitali su njegove stihove i fotografisali se.
U večernjim satima održano je finalno veče - svečano su uručene nagrade najboljim poetama, a nakon toga je uslijedio zabavni program.
Mladi pjesnici su svojim prisustvom osvijetlili lik i djelo Alekse Šantića i dokazali da umjetnost gradi mostove i briše granice.

IMG-a83f0d047902335fcd03c0a11f577345-V IMG-1edfc758954049bd540686fcd0689b3c-V IMG-b403a7fd794f3b3291dc8f2086ed8aa1-V