NA LIKOVNOM KONKURSU SLŠ “PETAR  LUBARDA” NA CETINJU ANDREA ŠOŠKIĆ I-3 OSVOJILA  II NAGRADU

Srednja likovna škola “Petar Lubarda“ sa  Cetinja organizovala je deveti put likovni konkurs “Mali likovni susreti“, na temu “Zajedno” (u tehnici po izboru). Na konkursu, namijenjenom  djeci osnovnoškolskog uzrasta, učenica Andrea Šoškić, I-3 (mentor Nevenka Vulić) osvojila je II nagradu. Na konkurs je stiglo  2 353 rada iz 77 osnovnih škola. Andrea je, ne samo koloritom već i idejom, pokazala da ozbiljno promišlja o životu, kao i da slične teme nisu  rezervisane samo za odrasle. Svojim crtežom poručila nam je da njen umjetnički talenat briše granice između malih i velikih  i da je njen likovni dar najljepši put razumijevanja među ljudima.

Čestitamo Andrei i želimo da nastavi sa  uspjesima, na radost njenu, njenih drugara, roditelja i škole!

Prilog pripremila Nevenka Vulić.

Andea Šoškić                 photo