MLADI GORANI POZDRAVILI PROLJEĆE

Učenici naše škole, članovi sekcije „Mladi gorani“, su u saradnji sa Udruženjem gorana Podgorice realizovali akciju sadnje i uređenja školskog dvorišta. Sadnice žive ograde doniralo je Udruženje gorana Podgorice. U okviru aktivnosti, posađene su i sadnice Liridendrona koje je školi poklonila Anđelija Lekić. Aktivnost je imala za cilj da podigne nivo svijesti o značaju očuvanja zivotne sredine.
Naša škola njeguje višedecenijsku saradnju sa Udruženjem gorana Podgorice kroz rad sekcije „Mladi gorani“. Naši učenici su učestvovali u mnogim akcijama sadnje i pošumljavanja. Kroz aktivnosti ovog tipa razvijaju pozitivan odnos prema svom okruženju i teže da unaprijede stanje i pomognu očuvanju prirode.