Maša Džudović izabrana za najbolju mladu goranku za školsku 2018/19 godinu

Povodom početka proljeća, učenici naše škole članovi sekcije „Mladi gorani“, , učestvovali su manifestaciji “Pozdrav proljeću” organizovanoj u vrtiću „Leptirić“ - JPU „Đina Vrbica“ u organizaciji Udruženja gorana Podgorica.
U okviru programa Udruženje Gorana – Podgorica proglasilo je Mašu Džudović učenicu VII – 3, za najbolju mladu goranku za školsku 2018/19 godinu. Maša je dobila sedmodnevni boravak u dječjem odmaralištu na Veruši. Nagrada se dodjeljuje kao doprinos očuvanju i uređenju životne sredine u Crnoj Gori, i predstavlja potvrdu zalaganja i entuzijazma naših učenika članova sekcije mladi gorani.
Tokom posjete učenici su učetvovali u kultrno umjetničkom programui, izložbi slika, sadili drveće i pomogali uređenje dvorišta vrtića. Tokom aktivnosti, mladi gorani su prenijeli svoja znanja, sadnji biljaka, i razgovarali o zaštiti životne sredine sa djecom koja pohađaju vrtić.
Ova akcija ima za cilj unapređenje stanja životne sredine u našem gradu, a takođe i podizanje nivoa svijesti učenika o potrebi očuvanja i unapređenja okoline.
Aktivnosti je koordinirao nastavnik biologije Bogić Gligorović.

IMG_20190321_101758IMG_20190321_103912