LET, LET, U NOVI POČETAK

Prošlogodišnji đaci prvaci, koji su se samo prije godinu dana uputili na svoje prve korake u svijet obrazovanja, sada su se uspeli za stepenik više – u II3!  A ulazak u novu školsku godinu bio je veličanstven! Plesali su i pjevali u učionici, školskom dvorištu. Krune su nosili  kao simbol postignuća, podsjećajući na njihovu predanost učenju i istrajnost. I ove godine letjeće od knjige do knjige, kao leptir s cvijeta na cvijet. Biće marljivi kao pčelice, već vide jasno svoj put – slično bubamari koja nikad ne zaluta. Uz pjesmu „Živjela škola“ ušli su u učionicu, nastavili s radom i snovima, učenjem i željama, odgovornošću i dobrotom, ljubavlju i poštovanjem prema nastavnicima, školi, drugarima.

Ovaj spektakl je i simbolički podsjetnik na to kako svaka nova generacija djece raste, donoseći svjetlost i nadu u budućnost. Poručuju - Srećan početak nove školske godine svima! S posebnim pozdravom i poštovanjem žele dobrodošlicu našim najmlađim đacima prvacima.

Nevenka Vulić, prof.razredne nastave

Blaženka Vujanović, prof.predškolskog vaspitanja