Kad lutke progovore, carolija krene

Učenici devetog razreda posjetili su 16.09.2017. godine KIC ,,Budo Tomovic" povodom održavanja Šestog međunarodnog festivala lutkarstva.
Tom prilikom učenici su sa nastavnicom Sanjom Uskoković uživali u predstavi "Basne iz senke", koju je izvodilo Kragujevačko pozorište. Predstava je posljednjeg dana festivala dobila Grand prix i proglašena je najboljom predstavom u cjelini. Bili smo u prilici da uživamo u izuzetnoj animaciji, odličnoj scenografiji, kao i izvrsnoj glumi četiri glumca koji su nosioci cijele predstave. La Fontenove basne su ovoga puta, na moderan način, uz oživljavanje likova, prenijele mudrosti iz starih vremene savremenom gledaocu.
Sala je bila prepuna, a publika je pomno pratila izvođenje predstave u kojoj su podjednako uživali i veliki i mali. Glumci su iz više navrata nagrađivani gromoglasnim aplauzom.
Nadamo se da će biti jos prilika tokom skolske godine,gdje ce ucenici nase skole moci da posjete ovakve i slicne kulturne dogadjaje.