Jesmo li razumjeli Njutnove zakone

Dana 13. februara 2023. godine održan je ogledni čas iz fizike  na temu „Jesmo li razumjeli Njutnove zakone“. Sve o času govori Manjin uvod.

„Zelim da kažem da je fizika kao jedan jako težak predmet meni lično, zanimljiv i lako savladavam sve probleme koje nastavnica Biljana postavlja pred nama. Ipak, moram priznati, da osim onih zakona čije definicije moramo znati i precizno definisati jer jezik nauke poznaje samo to izražavanje, Biljana nam svaku situaciju koju vidimo u životu poveže sa fizikom.

Jedna od tih je bila i kada su Savo i Marta kasnili na čas, ne znajući da će njihovo kašnjenje nastavnica povezati sa silama koje smo upravo bili naučili.

Pogledajte sad kako se to sve desilo, na video bimu možete pratiti strip koji je Marta Milošević nacrtala a Marija Marković osmislila.

Nakon toga, zajedno ćemo raspravljati  i odgovarati na pitanja koja sam vam pripremila Znam da je raspust  bio dug i prepun zanimljivih događaja i znam da je vaše znanje o silama i mehaničkom kretanju pomalo izblijedjelo. Zbog toga, ovaj čas ima dva cilja:

1. da znanje osvježi i utvrdi,
  2. da znanje upotpuni i produbi preostalim važnim zakonima mehanike.“

Divan trenutak za svakog profesora je kad učenici preuzmu inicijativu i naprave čas koji će ostati u sjećanju. Čas održali učenicima VIII2 - Marija Marković, Manja Vušanović, Marta Milošević i Savo Nikolić učenici IX.