ISTRAŽIVANJE INSEKATA U REGIONU SKADARKOG JEZERA

Učenice VIII razreda naše škole učestvovale su u radionici „Istraživanje insekata u regionu Skadarskog jezera“ koju je organizovalo JP „Nacionalni parkovi“ u okviru projekta „Mladi čuvari parka“. Naše mlade istaživačice su se sa učenicima škola, JU OŠ „Milan Vukotić“, JU OŠ „Zarija Vujošević“ i JU OŠ „Vladika Danilo“, koje gravitiraju NP „Skadarsko jezero“ upoznale sa bogatstvom entomofaune Skadarskog jezera kao i sa značajnim i zaštićenim vrstama insekata. Takođe, učestvovale su u uzorkovanju i određivanju vodenih vrsta insekata. Radionicu su vodili edukatorka u Nacionalnim parkovima, Marijana Živaljević Roganović, i ekspert za entomofaunu i hidrobiologiju, dr Bogić Gligorović. Značaj ove aktivnosti ogleda se u upoznavanju bogatstva biodiverziteta naše zemlje, značaju insekata, a takođe i u podizanju nivoa svijesti o potrebi da se izuzetna biološka raznovrsnost naše zemlje očuva.
U radionici su učestvovale učenice: Srna Vukčević, Manja Vušanović, Katja Novaković i Lara Labudović.
Aktivnost je koordinirao nastavnik biologije Bogić Gligorović.