Gostovanje u labaratoriji za hemiju i biohemiju Prirodno matematičkog fakulteta – Katedra za biologiju – 22.4.2016.

U Saradnji sa Katedrom za Biologiju i Udruženjem studenata biologije organizovano je gostovanje učenika VIII i IX razreda, labaratorijama za hemiju (organsku i neorgansku) i biohemiju. Učenici su prisustvovali izvođenju ogleda i eksperimenata i upoznali se sa labaratorijskim uređajima i posuđem . Značaj ove aktivnosti ogleda se u razmjeni iskustava i korišćenju resursa, kao i upoznavanje učenika sa načinom rada na fakultetu. Ovaj vid saradnje nastaviće se tokom tekuće školske godine kroz veći broj aktivnosti koje će biti sprovedene na Prirodno matematičkom fakultetu. Učenici koji pohađaju dodatnu nastavu posjetiće labaratorije za kičmenjake i beskičmenjake, pratiti eksperimente i upoznati metodologiju bioloških istraživanja. Aktivnost je koordinirao nastavnik biologije Bogić Gligorović.