Gostovanje studenata Prirodno matematičkog fakulteta – Katedra za biologiju – 5.4.2016.

U Saradnji sa Katedrom za Biologiju i Udruženjem studenata biologije organizovano je gostovanje studenata III i IV godine časovima biologije. U skladu sa programom i planom rada biologije za IX razred obrađena je tema „Sistem organa za cirkulaciju“. Studenti u zajedno sa nastavnikom, učenike upoznali sa građom i funkcijom kardiovaskularnog sistema, demonstrirali način određivanja krvnih grupa, pokazali kako se mjeri krvni pritisak i puls i vršili disekciju srca. Značaj ove aktivnosti ogleda se u razmjeni iskustava i korišćenju resursa, kao i upoznavanje studenata sa načinom rada u osnovnoj školi. Ovaj vid saradnje nastaviće se tokom tekuće školske godine kroz veći broj aktivnosti koje će biti sprovedene na Prirodno matematičkom fakultetu. Učenici koji pohađaju dodatnu nastavu posjetiće labaratorije, pratiti eksperimente i upoznati metodologiju bioloških istraživanja. Aktivnost je koordinirao nastavnik biologije Bogić Gligorović.