FESTIVAL DJEČIJE CARSTVO, BANJA LUKA

djecije carstvo

U Banja Luci, pjesničkoj luci, održan je, 21. i 22. aprila, X jubilarni festival ,,Dječije carstvo.” Na ovogodišnji konkurs stiglo je preko 6.000 radova koje je poslalo više od 4000 malih pjesnika iz osnovnih škola Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije i Slovenije. Među 50 finalista ove poznate književne smotre našla su se i tri učenika naše škole: Staša Ičević IV-3 (sa nagrađenom pjesmom Slon i bonton), Aleksa Tasić, takođe iz IV-3(pjesma Slatkiši i Spremanje sobe), čiji je mentor Nevenka Vulić, i Jovan Aleksić, VII -5 ( pjesma Iznesi svežanj pupoljaka u kosi), mentor Nataša Brnović, postajući tako nosioci nagrade, zvane Ključari dječijeg carstva.
Tokom dva dana najljepših dječijih želja, stvaralaštva i mašte bili smo u društvu direktora festivala Slobodana Stošića i poznatih pjesnika za najmlađe – Dušana Pop Đurđeva, Raša Popova, Slobodana Stanišića, Toda Nikoletića i Peđe Trajkovića.
Naći se među finalistima ovako jedne prestižne pjesničke manifestacije, kao što je Dječije carstvo, značilo je veliki uspjeh za naše đake, ali i za školu.
Poželimo našim ključarima carstva još mnogo ovakvih festivala, velikih takmičenja i još većih uspjeha!

0052Aleksa Tasi-ç, IV 3 image-d7062f7db0f19b793fe1484f0f575deb1855209654e4f7daf050befdfe048b3c-V