Čas istorije u Prijestonici „Cetinje jedna priča“

U saradanji sa Zavodom za školstvo Crne Gore i JU „Lovćen – Bečići“ sa Cetinja, po nastavnom planu i programu JU OŠ „Sutjeska“  u Podgorici realizovan je projekat Čas istorije u Prijestonici  „Cetinje jedna priča“. Za sve učenike sedmih razreda, uz pratnju razrednih starješina, projekat je besplatan i realizovan je u terminu od 18. do 20. decembra 2017. god.

Za vrijeme trodnevnog aranžmana na Cetinju, uz pratnju vodiča, učenici su obišli Cetinjski manastir, Dvorsku crkvu na Ćipuru, posjetili Biljardu i reljef Crne Gore, Dvor Kralja Nikole i Vladin dom (istorijski muzej) i upoznali se sa kulturno – istorijskim znamenitostima kao što su Muzej novca, Vlaška Crkva, spomenik Lovćenska Vila, Zgrada bivših poslanstava, Kraljevskom pozorište Zetski dom i dr. U povratku, učenici su obišli Rijeku Crnojevića.

Učenici su bili smješteni u odmaralište na Ivanovim Koritima – „Lovćen“. Za vrijeme boravka, učenici su obišli izvor, informativni centar NP „Lovćen“, spomenik dinastije Petrović – Njegoš.