Budimo kao jedno − bolji smo zajedno

Predstavnici učenika III, IV i V razreda OŠ „Sutjeska“ 4. oktobra 2012. su posjetili učenike Centra za obrazovanje i osposobljavanje „ 1. Jun“.
Ova posjeta aktivnost je predviđena u sklopu projekta „Škola bez nasilja-ka sigurnom i podsticajnom okruženju za svu djecu“. Posjeta je protekla pod sloganom „Budimo kao jedno-bolji smo zajedno“. Imala je za cilj da pokaže da bez obzira na razlike koje postoje među nama treba njegovati drugarstvo, što je i prvo od pravila protiv nasilja koje su učenici OŠ „Sutjeska“ donijeli.
Naša škola je u projektu „Škola bez nasilja-ka sigurnom i podsticajnom okruženju za svu djecu“ aktivno od februara, 2012. i do sad je sprovedeno niz uspješnih aktivnosti u cilju promocije njegovanja drugarstva, tolerancije, humanosti, fer-pleja itd.
Ovu Dječiju nedjelju smo iskoristili da rezultate projekta prenesemo i van kapija škole, na širu lokalnu zajednicu u radosnom, razigranom, raspjevanom duhu.
Predstavnici učenika predvođeni učiteljicama: Zoricom Šiljak, Milicom Radusinović, Snežanom Bogojević, Svetlanom Bukilić i stručnim saradnicima Škole su osmislili program koji je imao za cilj zajedništvo, a bez obzira na razlike. Učenici su sa štićenicima Centra izvodili zajedničke igrokaze, slikali su zajedničke crteže pridržavajući se slogana projekta, i razmijenili simbolične poklone.
Učenici i štićenici su bili oduševljeni druženjem tako da ubrzo očekujemo da posjeta bude uzvraćena. Nastavićemo da njegujemo drugarstvo, jer bez drugarstva nema carstva.