Budi ljubazan, kaži lijepu riječ!

U vrijeme pandemije korona virusa mnogima je ljubaznost i lijepa riječ prijeko potrebna.
Na to su nas podsjetili učenici odjeljena I1 i I7 koji su sa svojim učiteljicama i vaspitačicama Nadom Tomanović, Biljanom Rašović, Žanom Vujanović i Dubravkom Radosavović obilježili Svjetski dan ljubaznosti napominjući da nas ništa ne sprečava da i svakog drugog dana nekome udijelimo kompliment, pomognemo, pružimo podršku, kažemo hvala i izvoli.
Učenici su uživali u predstavi pod nazivom "Ljubaznost u autobusu" gdje su njihovi drugari simulirali različite situacije u kojima se mogu zateći u autobusu i kako da odreaguju na iste. Nakon "Nije teško biti fin" priče i kratkih pitalica svi smo se podsjetili čarobnih riječi pomoću kojih se "svaka svađa, svaka tuga spriječi"!
Aktivnosti su prisustvovali: zamjenik direktora Davor Kljajević, pedagogica Nataša Đurović i psihološkinja Tamara Nikač.
Ako su nam zagrljaji zabranjeni ne zaboravimo lijepe, tople riječi, da nekog nasmijemo i oraspoložimo jer biti ljubazan je uvijek u modi!