Njihov osmijeh vrijedi više!

Praznici su pravo vrijeme za darivanje. Zato smo danas, na času Prirode i društva, imali jednu posebnu gošću.

Snežana Ivanović je idejni tvorac i realizator projekta “Njihov osmijeh vrijedi više” - slatkiš za djecu u Bijeloj.

Učinila nam je veliko zadovoljstvo podijelivši sa nama informacije o značaju volonterskog rada kojim se bavi više od deset godina.

Objasnila je djeci šta su to različite “okolnosti” u kojima se možemo naći i koliko je važno da znamo da sva djeca na svijetu imaju ista prava da ostvare svoje želje i snove, bez obzira na iste.

Naša gošća nam je donijela kutiju punu loptica, pa smo igrali jednu zanimljivu igru. Učenici su pokušali da za kratko vrijeme pronađu lopticu sa svojim imenom, ali je samo par njih uspjelo. Kasnije smo svi uzeli po jednu lopticu i na kraju časa je dali drugu kojem pripada, to jest čije ime na njoj piše. Na taj način smo shvatili da samo zajedništvom i slogom možemo učiniti velike stvari i izmamiti nečiji osmijeh! Dali smo obećanje da ćemo se potruditi da sljedeće godine budemo bolji ljudi.

Drugarima iz Dječjeg doma “Mladost” smo poželjeli:

• Da imaju puno ljubavi,
  • Da dobiju novogodišnji paketić,
  • Da imaju puno prijatelja,
  • Da budu srećni,
  • Da se uvijek smiju…
  • I još puno toplih i iskrenih želja!

Našoj dragoj gošći, Snežani, smo poklonili novogodišnji paketić, uz obećanje da ćemo se rado odazvati sljedećoj akciji i dati svoj skromni doprinos.

Poželjeli smo da nas ponovo posjeti i pozdravi naše male - velike drugare!

Učiteljica, Maja Vukčević