FINALE DRŽAVNOG TAKMIČENJA U PROGRAMIRANJU

Naša škola je 27. 04. učestvovala u finalu Državnog takmičenja u programiranju uz upotrebu micro:bit računara u okviru projekta „Škole za 21. vijek“.
Školu su predstavljale učenice - Ljubica Vukanović i Nina Mrkić sa svojom mentorkom, profesoricom Draganom Borović.

Za takmičenje je prijavljeno 74 projekta od kojih je 20, među njima i projekat naše škole, prošlo u finale.
Svi timovi, koji su se plasirali u finale, kao nagradu su dobili 10 micro:bit računara nadograđene verzije 2, sa ugrađenim zvučnikom, mikrofonom i senzorom za dodir, kao i mnogo korisnih dodataka (micro:bit klavir, LED prsten, set za istraživanje, OLED ekran i dr.) koji će učenicima omogućiti da kreiraju još zanimljivije i složenije projekte.