Festival mladih recitatora Crne Gore

U ponedjeljak, 27. XII 2021. god. održan je u centru Mall of Montenegro Festival mladih recitatora Crne Gore u organizaciji Izdavačke kuće Obodsko slovo i saradnji osnovnih škola Crne Gore. Učenici naše škole učestvovili su na ovoj kulturnoj manifestaciji.

Festival je otvorila Mona Mujović učenica V razreda stihovima pjesme MRAV DOBROG SRCA autora Brana Crnčevića, mentor Nevenka Vulić, prof.
Radmila Mitrić učenica IV razreda govorila je stihove pjesme TORTA autora Dejana Đonovića, mentor Aleksandra Garović, prof.
Učenici VIII i IX razreda predstavili su se recitalom u sastavu: Marije Marković, Petra Nikolića, Mine Čejović, Relje Miloševića, Andree Iković i Ivana Županovića kazujući stihove pjesme SVOJIM NASTAVNICIMA. Pjesmu je napisala učenica Marija Marković VIII2, mentor Vera Drobnjak, prof.

Zbog emidemiološke situacije festival nije bio takmičarskog karaktera, ali je imao cilj da afirmiše recitatorske vještine i promoviše mlade talente. Svi učesnici su nagrađeni vrijednim knjigama.