Učenice naše škole su pozvane da učestvuju u prvom kampu za djevojčice "Alisina vizija budućnosti,Vještačka inteligencija-kamp 2018" koji će se održati od 27.-31. avgusta 2018. u Atini, Grčka  Ministarstvo prosvjete Crne Gore je podržalo Microsoftov  konkurs za učešće,a pravo na aplikaciju su imale  učenice od 15 do 17 godina zainteresovane za STEM predmete (nauka, tehnologija, inženjerstvo i matematika). Na ovom konkursu su učestvovale učenice:Dunja Bracanović X1,Nađa Kuzmanović IX1 i Simona Jovanović IX2 koje su i dobile poziv da učestvuju u ovom kampu,a vodiće ih nastavnica Milena Milačić. Tokom boravka u kampu učenice će učestvovati u radionicama koje će voditi stručnjaci Microsofta i unaprijediće STEM vještine i znanja, a takođe će se upoznati i sa najnovijim trendovima primjene vještačke inteligencije u svakodnevnom životu.

alice