Održano peto državno takmičenje u okviru Svjetske olimpijade u robotici (WRO – World Robot Olimpyad)

Tim Masters koji čine učenici Đorđije Šebek, Petar Ivanović i Mitar Radunović, pod mentorstvom profesorice Mirele Babačić ostvario je izvanredan uspjeh osvojivši 3. mjesto na državnom takmičenju u okviru Svjetske olimpijade u robotici (WRO – World Robot Olimpyad).
Takmičenje je održano 17. maja u prostorijama Univerzitetskog sportsko kulturnog centra u Podgorici.
Takmičenje tradicionalno organizuje Mašinski fakultet Univerziteta Crne Gore u saradnji sa mađarskim univerzitetom Edutus i kompanijom Edutus Crna Gora d.o.o.
Svjetska olimpijada u robotici okuplja mlade ljude širom svijeta u cilju razvoja kreativnosti i digitalnih vještina u rješavanju problema, kroz izazovna robotička takmičenja i druge aktivnosti.