MONA MUJOVIĆ - DOBITNICA NAGRADE ZA NAJBOLJE ANGAŽOVNU PJESMU NA ,,ŠANTIĆEVOM FESTIVALU DJEČIJE POEZIJE

Mostar je i ovog maja ugostio mlade pjesnike i pjesnikinje iz cijelog svijeta, koji su svojim rimama uljepšali tople i kišne mostarske večeri i podsjetili sve na ljepotu i moć poezije.

SPKD Prosvjeta Mostar organizovalo je po 11. put ,,Šantićev festival djece pjesnika", obilježivši dan rođenja velikana naše poezije, Alekse Šantića. Na konkurs je i ove godine stigao veliki broj pjesama iz regiona i svijeta, a Mona je imala čast da bude odabrana da se, kao jedan od trideset finalista, predstavi publici na završnoj večeri festivala. Naša talentovana učenica sedmog razreda i mlada pjesnikinja Mona Mujović publici se predstavila sa pjesmom pod nazivom ,,Roditeljima", a po mišljenju stručnog žirija, pjesma je zaslužila nagradu i proglašena je najbolje angažovanom pjesmom ovogodišnjeg festivala.

Ovo je samo jedna u nizu nagrada koje je Mona tokom ove školske godine ostvarila predstavljajući OŠ ,,Sutjeska".
Na XXI susretima mladih stvaralaca Crne Gore, u organizaciji NVU ,,Djeca Tivta" i Dječijeg saveza Podgorica, Mona je ostvarila zapažen uspjeh. Učesnica je manifestacije koja afirmiše mlade književne stvaraoce u organizaciji internacionalne asocijacije ,,Ika". Dobitnica je pohvale za zapažen uspjeh na Regionalnom poetskom konkursu za djecu i mlade u organizaciji Narodne biblioteke u Bečeju, u oktobru 2023.

Osim što se bavi književnim stvaralaštvom, Mona je osvojila prvo mjesto na školskom takmičenju u recitovanju, te je predstavljala svoju školu na takmičenju recitatora osnovnih škola Podgorice.
U ovoj školskoj godini ostvarila je brojne uspjehe, kako na polju književnosti i umjetnosti, tako i nauke. Dobitnica je nagrade za najbolji likovni rad na temu ,,Moje mjesto snova" u kategoriji od VII do IX razreda u OŠ ,, Sutjeska", a u februaru ove godine u školi je organizovana i njena prva samostalna izložba, gdje je ova nadarena učenica kroz studiozni crtež predstavila ciklus od 13 portreta. Na školskom takmičenju iz biologije Mona je osvojila prvo mjesto i pokazala kako nauka i umjetnost mogu zajedno.

Ipak, Monina najveća ljubav je muzika i na tom polju je, u ovoj školskoj godini, dobila brojne nagrade, pohvale i priznanja, kako na domaćim, tako i na međunarodnim festivalima.
Na Međunarodnom muzičkom festivalu dječije pjesme “Naša radost” u Podgorici, dobitnica je nagrade za interpretaciju, a na Međunarodnom muzičkom festivalu dječije pjesme “Zlatna pahulja” u Rožajama, osvojila je treću nagradu za interpretaciju. Dobitnica je i 1.nagada za interpretaciju na Međunarodnom muzičkom
festivalu dječije pjesme u Somboru koji je organizovan u aprilu.
Kao kruna velikog rada i zalaganja, u junu je u Monine ruke stigla i 3.nagrada za interpretaciju na prestižnom Međunarodnom muzičkom festivalu dječije pjesme “Kukuriček” u Hrvatskoj.

Čestitamo našoj svestranoj Moni na uspješnoj godini i želimo joj još mnogo nagrada koje su dokaz njenog talenta, ali i velike posvećenosti umjetnosti kojom oplemenjuje i uljepšava svijet oko sebe.